Únor 2010

Jaké to je, znát budoucnost?

15. února 2010 v 22:03 | Tammy |  Archiv mých úvah a názorů
Hodně lidí by si přálo znát budoucnost. Vědět, co je čeká a moci to změnit. Lidé mají totiž strach z neznáma - a tímpádem i z budoucnosti.
A pak jsou lidé jako já, kteří si myslí, že lepší je sladká nejistota než pustá jistota, že třeba do roka zemřeš ale nevíš jak tomu zabránit. Strávíš rok očekáváním - v životě nesjou žádná překvapení. Díkybohu, že nemůžu znát každou věc, která se mi stane. Ale pár jich je až mě to někdy děsí.

Připomíná mi to celé jednu báseň z Kytice - Štědrý večer. Jedna dívka v ledě viděla svatbu, druhá pohřeb. A do roka každá dopadla, jak ji bylo předurčeno. A bylo by lepší, kdyby to nevěděly...

Každý to možná vnímá jinak, ale podle mě není lehké umět nahlédnout do budoucnosti. Je pravda, že se pořád mění a nic není 100% jisté. Ale když nevíš, jak budoucnost změnit dříve než příjde?? V tíživé jistotě očekáváš ten okamžik a trápíš se už předem. Déle než by ses trápil, kdyby jsi to nevěděl.

A stejně víš, že to neumíš změnit. A někdy ani nevíš, kdy to příjde. Jen víš co a nevíš nic víc - proč, jak,... Jsi na to sám. Nemůžeš se nikomu svěřit - nikdo ti nevěří a věřit nechce. Pokud nemáš někoho, kdo tě chápe protože je na tom podobně či stejně.

Málokdo někoho má. Je to prostě osamělý, zodpovědný úděl. Jsi na to sám, jen ty to můžeš změnit a nevíš jak. Jeden by se až zcvoknul.

Hm, podobně se cítím i teď. Blog je sice fajn, ale nemůžeš mu svěřit všechno stejně jako nejlepšímu příteli. Nemůže ti poradit a svěřit ti své zkušenosti. A kromě toho, přítele chceš varovat nejvíce. A když na tebe nemá nikdy čas... jeden se až ptá, jestli je to pak skutečně přítel??
Nejistota je hrozná věc. A ve spojení s jistotou ještě horší.

Nezávidím lidem, kteří vědí všechno. Ale jsem smutná i sama za sebe za to málo co nesu a myslím, že dlouho nést nezvládnu. Slyšela jsem, že s věkem člověk ztrácí fantazii a to všechno... já mám ten pocit, že čím jsem starší tím více vím bez toho aby mi to někdo řekl a ještě k tomu umím sama od sebe pořád víc. A tyhle "vize", záblesky z budoucnosti jsou jen další věcí na tom stále delším seznamu. A nemám se s kým o to podělit. Je to k zbláznění. Takže vážně to není lehké a nepřejte si radši vědět nic...věřte mi, je to tak lepší.

Vaše Tammy uvězněná v trudných myšlenkách...


Valentýn

14. února 2010 v 16:44 | Tammy |  Archiv mých úvah a názorů
Dneska vám nedám pokoj muhehe. Budete mít celý týden co číst, ještě mám v plánu nejméně dva další články:D Ale teď se vrhnu do svého názoru na den, který je dneska a málem bych na něj úplně zapoměla. Jo, je to 14. únor - sv. Valentýn.

Obrázky týdne 7.-14.2.

13. února 2010 v 11:31
Takže jsou tady opět obrázky týdne. Moc dobře vím, že některé týdny vynechávám, protože zapomenu :D Ale tentokrát jsem si vzpoměla. A máme tady skutečně z čeho vybírat, je to sice všechno od jedné autorky ale... alespoň nebude vítěz jasný předem :)

A málem bych zapoměla říct, který obrázek vyhrál minule.
Vyhrál obrázek č.3 se třemi hlasy :D A na druhém místě byl obrázek č.2 se dvěma hlasy xDD


V celém článku máte ty dnešní :)

Zamyšlení k dnešnímu citátu

9. února 2010 v 15:42 | Tammy |  Archiv mých úvah a názorů
Nejlepší přítelkyní bývá někdy samota. Neobtěžuje nás alespoň svojí přítomností.

Dalo by se říci, že si ty denní citáty vybírám podle své nálady. A nebo spíše podle toho, co jsem za den zažila. Alespoň to je ponaučení ze života a také si každý den můžu říci, že jsem se něco nového dozvěděla, skoro každý den je k něčemu.

World of Warcraft - příběh

6. února 2010 v 18:03 | Tammy
Takový můj malý příběh z WoW :)) Text je psaný mojí primitivní angličtinou, ale kdyby náhodou někdo nerozuměl, tak třeba přeložím, stačí říct :)